Bielizna – wygoda czy poświęcenie

 

Bielizna ma bardzo długą historię i bywały czasy, że budziła skrajne emocje. Jej zakładanie bywało symbolem wyemancypowania lub przeciwnie – zniewolenia i ulegania społecznej presji.

Współcześnie mamy bardzo szeroki asortyment bielizny i dokonując wyboru możemy kierować się swoimi przekonaniami i wyobrażeniami. W efekcie niektóre kobiety wybierając bieliznę kierują się swoją wygodą, a inne tylko i wyłącznie estetyką. Wygodna bielizna powinna być wykonana z odpowiednich materiałów i dodatkowo w taki sposób, aby nie powodować dyskomfortu. Dla kobiet stawiających wygodę na pierwszym miejscu przygotowano miękkie biustonosze, majtki które układają się na linii ciała i wygodne nocne koszulki.

Kobiety stawiające przed bielizną zadanie korekcji swojej figury nie myślą o swojej wygodzie, tylko starają się wybrać tak, aby w jak największym stopniu wpłynąć na swój wygląd. Stąd bardzo duża popularność bielizny korekcyjnej oraz gorsetów, które kształtują sylwetkę. Z drugiej strony także te elementy bielizny mogą być dość wygodne. Są także takie kobiety, które co prawda nie chcą korygować swojej sylwetki, ale chcą, aby ich bielizna była piękna, a wygoda staje się dla nich sprawą drugorzędną. Co prawda z biegiem czasu ciało przyzwyczaja się do tego, co generalnie nie jest może najbardziej wygodne na świecie, ale za to podkreśla posiadane wdzięki czy nawet zwiększa je o rozmiar a nawet dwa (tak jak czynią to staniki typu push-up czy bardotki). Inną sprawą jest fakt, że obecnie jeśli tylko odpowiednio dobierze się rozmiar, to każda bielizna jest wygodna. Niewygoda wynika po prostu z nieodpowiedniego jej dobrania. Np. źle dobrane  biustonosze, a szczególnie ich rozmiar w obwodzie pod biustem, może powodować, bóle kręgosłupa lub problemy z oddychaniem.

Bielizna jest bardzo ważna i nic dziwnego, że kobiety ją uwielbiają. Wspaniałe jest to, że bielizna jest coraz bardziej dopasowana do wymiarów sylwetki i że jest coraz piękniejsza.

 

admin