Boisz się skalpela? Ten lifting twarzy jest dla Ciebie.

Boisz się skalpela? Ten lifting twarzy jest dla Ciebie.

Nieinwazyjne zabiegi liftingujące skórę twarzy stały się w ostatnim czasie bardzo popularne w medycynie estetycznej. Nie ma co się dziwić, bowiem obecnie pacjenci poszukują bezpiecznych, mało inwazyjnych i skutecznych zabiegów poprawiających wygląd ich twarzy, które nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Bezoperacyjny lifting w jednej z najnowocześniejszych technologii HIFU to odpowiedź na oczekiwania pacjentów zmagających się z problemami estetycznymi w postaci wiotkiej skóry czy zmarszczek, którzy nie chcą stosować nici liftingujących czy poddać się liftingowi operacyjnemu.

Czym jest technologia HIFU?

HIFU to innowacyjna technologia, która świetnie się sprawdza w zabiegu bezoperacyjnego liftingu twarzy. Nazwa to skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, czyli skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, którą dostarcza się do głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej, powodując ruch komórek. Nadanie fali odpowiedniej częstotliwości doprowadza do tarcia w komórkach, wskutek czego dochodzi do ich przegrzania, a nawet kontrolowanego poparzenia. W reakcji obronnej organizm uruchamia intensywne procesy gojenia, pobudzając tym samym produkcję kolagenu i odbudowę uszkodzonych tkanek. W efekcie dochodzi do liftingu skóry. Warto podkreślić, że wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa nie uszkadza naskórka – dociera bezpośrednio do głębszych warstw skóry bądź tkanki podskórnej.

Lifting HIFU – dla kogo?

Celem zabiegu przeprowadzanego w technologii HIFU jest bezoperacyjne skrócenie włókien kolagenowych, co prowadzi do naturalnego liftingu skóry, pobudzenia jej do produkcji kolagenu, zredukowanie wiotkości i poprawy napięcia skóry. Lifting HIFU przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, których problemem estetycznym są widoczne oznaki starzenia się skóry, ale też dla osób chcących zapobiec pojawieniu się pierwszych zmarszczek i utracie jędrności skóry. Zabieg ten poleca się przede wszystkim przy takich problemach estetycznych, jak:

  • utrata owalu twarzy,
  • opadające policzki, tzw. chomiki,
  • opadające brwi,
  • zmarszczki na czole, wokół oczu i ust, tzw. zmarszczki palacza,
  • wiotczenie podbródka,
  • zmarszczki w okolicy szyi.

Efekty liftingu metodą HIFU

Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy, poprawa jej owalu, spłycenie zmarszczek, a także ujędrnienie skóry, która staje się napięta i sprężysta, dochodzi do poprawy ogólnej jej jakości. Wywołany efekt cieplny przyczynia się do stymulowania regeneracji tkanek i skracania włókien kolagenowych. Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak właściwy efekt liftingu, napięcia skóry oraz odmłodzenia rysów twarzy następuje po upływie około 2 miesięcy od zabiegu, kiedy to zakończy się proces regeneracji i naprawy tkanek polegający na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 2 lata.

Zalety liftingu bez skalpela

Lifting przy pomocy urządzenia działającego w technologii HIFU niesie za sobą szereg zalet i korzyści dla pacjenta. Jedną z najważniejszych jest to, że zabieg ten nie pozostawia na skórze śladów w postaci ran czy podrażnień, a ewentualne niewielkie zaczerwienienia, wynikające z faktu silnego ucisku głowicy urządzenia na okolicę zabiegową, zwykle znikają po upływie kilku godzin od zabiegu i można je przykryć makijażem. Lifting HIFU jest bezpieczny, bezinwazyjny i praktycznie niebolesny. Niezaprzeczalną zaletą tego zabiegu jest również brak okresu rekonwalescencji – od razu po jego przeprowadzeniu można powrócić do normalnej aktywności. To zabieg jednorazowy, co oznacza, że nie trzeba robić serii powtórzeń, jak przy innych tego typu technologiach liftingujących. Jest skuteczny, a efekty liftingu utrzymują się przez długi czas. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że lifting twarzy metodą HIFU można wykonywać o każdej porze roku, nawet w okresie silnego nasłonecznienia, oraz łączyć z innymi zabiegami.

Zapraszamy do zapoznania się bliżej z informacjami na temat liftingu twarzy na http://hifu-krakow.pl/

admin