Laryngolog z Krakowa

Wiele zaburzeń słuchu jest wynikiem chorób zapalanych uszu. Utratę słuchu powodują także urazy czaszki, które mogą doprowadzić do osłabienia słuchu lub jego utraty. Z powyższego widać wyraźnie, że choroby uszu, a w szczególności utraty słuchu powodują rożnego radzju czynnik, nad którym często nie sposób zapanować, ani których nie da się przewidzieć.
Prawidłowy słuch jest gwarancją dobrego życia, ponieważ mnóstwo bardzo istotnych komunikatów otrzymujemy za pośrednictwem dźwięków. Współczesne możliwości laryngologii pozwalają na bardzo zaawansowane działania, mające na celu wykrycie wad słuchu u osoby badanej. Obecnie w naszym kraju każdego dziecka jest badane pod katem wad słuchu, dzięki czemu juz we wczesnym okresie życia wady u dziecka mogą zostać wykryte. Obecnie bada się noworodki za pomocą metody fotoemisji. Jeśli zauwazlismy jakieś objawy u dziecka, warto dokonać szczegółowych badan słuchu, które pozwolą nam upewni sie, czy dziecko faktycznie ma problemy ze słuchem. Istnieje kilka prostych metod badania słuchu.  Pierwszą polecaną metodą jest badanie, które określa próg słyszenia.

Ukazuje jak dana osoba reaguje na bodźce dźwiękowe i jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji na temat słuchu badanej osoby. Inną metodą jest badanie błony bębenkowej, polegające na określeniu jak błona bębenkowa reaguje na dźwięk. Następną metodą jest monitoring przy wykorzystaniu sondy, która trafia do ucha zewnętrznego. Jest to bardzo popularna metoda, często stosowana w trakcie badan laryngologicznych.

Aby takie badani wykonać, wystarczy zgłosić się do najbliższego gabinetu laryngologicznego, najłatwiej go znaleźć, wpisując frazę laryngolog w Krakowie, lub wybrać strone www.cmpromed.pl.

Istnieje kilka rodzajów niedosłuchu. Problemy ze słuchem posiada wiele osób, nie jest to choroba naszego wieku, ponieważ problemy ze słuchem mieli ludzie żyjący wieki przed nami. Trzeba jednak przyznać, że duże tempo życia dzisiejszych społeczeństw, wpływa na różne infekcje układu krwionośnego, a co za tym idzie powoduje starzenie sie i przedwczesną utratę słuchu.

 

admin