Liposukcja – świetna metoda

Zabieg leczenia otyłości wykonuje się w warunkach szpitalnych.  Jeśli mamy ochotę, a także odpowiednie środki finansowe, możemy taki zabieg wykonać w prywatnej klinice, jednak koszty tego zabiegu wrosną dwukrotnie. Możemy być jednak pewni, że zostaniemy dobrze potraktowani, a także będzie  zadowoleni z jego rezultatów. Lekarz wykonuje cięcia niewielkiej ilości, a następnie przez te nieduże otwory wprowadza narzędzia chirurgiczne.

W trakcie zabiegu używany jest laparoskop, który wprowadzony do jamy brzusznej przekazuje obraz wnętrza ciała i pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu. Całą operacja wykonywana jest bez konieczności otwierania jamy brzusznej i uszkadzania jej powierzchni. Zwykle wygląda to tak, że pacjent zgłasza się do szpitala w dniu wykonania zabiegu, następnie przebiera się w strój szpitalny, potem pielęgniarka aplikuje pacjentowi dawkę znieczulenia. Całą operacja odbywa się znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu, a po obudzeniu może wrócić do swojego normalnego trybu życia. Jedynie kilka po zabiegu pozostaje w szpitalu na obserwacji. Rezultatem  takiego zabiegu jest zmniejszenie wagi ciała. Spadek ciała zwykle wynosi około siedemdziesiąt procent w ciągu roku, co należy uznać za spory sukces. W trakcie zabiegu czy też po nim nie ma ryzyka, że dojdzie do zgonu, ponieważ operacja jest całkowicie bezpieczna, a przy tym nie powoduje jakichś poważnych powikłań, które uniemożliwiłby pacjentowi normalne życie. Zaletami takiej operacji jest przede wszystkim krótki pobyt w szpitalu, do tego daje bardzo dobre efekty kosmetyczne, a także powoduje o wiele szybsze gojenie się wewnętrznych organów, a także szybki powrót do codziennych zajęć. Metoda przynosi takie efekty jak liposukcja.

Operacja ta nie przyczynia się do rozwoju jakichś innych chorób, jedynie co może nam dolegać po dokonaniu zabiegu to wymioty, ale zwykle są one naturalną konsekwencja wykonania tego zabiegu. Po prostu ważne jest, aby spożywać posiłki spokojnie, dokładnie przeżuwać i gryźć pokarm, a na pewno ta nieprzyjemne konsekwencja zabiegu będzie nas trapiła rzadziej. Czytaj więcej

 

admin