Okulista Kraków

Soczewki kontaktowe to nowa forma korekcji wady wzroku, która pozwala na niespotykany dotąd komfort użytkowania, a także niejednokrotnie poprawia wygląd i samoocenę osoby, posiadającej wadę wzroku. Soczewka kontaktowa nie jest oczywiście wykonana ze szkła, ale ze specjalnego tworzywa, hydrożelu, który został odkryty w drugiej połowie dwudziestego wieku przez czeskich naukowców.

Tematem niniejszego artykułu są różne rodzaje soczewek obecnie dostępnych na rynku. Rynek producentów soczewek kontaktowych coraz bardziej się zagęszcza, konkurują oni w wymyślaniu coraz nowych produktów, które pozwolą użytkować soczewkę przez dłuższy czas bez konieczności zdejmowania i pielęgnacji.

Starają się oni stworzyć soczewkę, która będzie charakteryzowała się doskonałą przepuszczalnością tlenu, trwałością i jakością materiału. Na rynku mamy kilka rodzajów soczewek, które można użytkować przez różny okres czasu. Aby perfekcyjnie dobrać rodzaj soczewek do własnego trybu życia, warto odwiedzić specjalistę. Jeśli jesteś mieszkańcem Krakowa, wystarczy, że w Internecie lub w książce telefonicznej odnajdziesz frazę okulista Kraków.

okulista KrakówJednym z najbardziej znanych typów soczewek są szkła jednodniowe, na których powierzchni nie odkłada sie białko, ponieważ są one wyrzucane do kosza po jednorazowym użytkowaniu. Są z pewnością najbardziej higienicznym typem szkieł dostępnym na rynku, bowiem każdego dnia zakładamy nową czystą parę. W przypadku tych soczewek nie zachodzi konieczność nabywania specjalnych płynów dezynfekujących. Soczewki dwutygodniowe należą do najbardziej popularnych szkieł, ponieważ dość długi okres noszenia jednej pary jest korzystna z ekonomicznego punktu widzenia. Wymagają jednak szczególnej dbałości, ciągłego przemywania w specjalnych płynie dezynfekującym. W niektórych soczewkach przeznaczonych do noszenia przez dwa tygodnie można spać, ponieważ zapewniają dużą przepuszczalność tlenu.

Kolejnym rodzajem soczewek są szkła, które można nosić przez całą dobę bez konieczności zdejmowania ich z oka, Jest to możliwe dzięki dużej przepuszczalności tlenu, która zapewnia oku komfort, a także gwarantuje bezpieczeństwo i brak powikłań.