Podróże

wakacjeOczywiście wiemy jak fantastycznym czasem są wakacje, najczęściej wykorzystujemy ten okres na podróże… czasem na własną rękę lub w zorganizowanej formie. Druga opcja ponosi za sobą jednak pewne zagrożenia o których chcielibyśmy Wam opowiedzieć w tym artykule.

Decydując się na biuro podróży należy dogłębnie przeanalizować ofertę, jeśli wybierzemy jakieś konkretne miejsca to trzeba zacząć myśleć o dokładnej ich analizie.

Na początku należy zwrócić uwagę na cenę, musimy sprawdzić czy ona zawiera wszystkie koszty (nocleg, wyżywienie,przewóz,dodatkowe atrakcje). W przypadku gdy cena jest podana w obcej walucie to należy się spytać po jakim kursie będzie przeliczana dana suma (kurs średni NBP czy innego banku).

Kolejna sprawa to samo biuro podróży, należy zdobyć opinie o działalności, czy wycieczki odbywały się bez żadnych kłopotów, sprawdzić czy dane biuro działa legalnie poprzez sprawdzenie czy należy do Polskiej Izby Turystyki. Powinniśmy poprosić o wszystkie licencje  i zaświadczenia, które uwiarygodnią nam legalność danego biura podróży.

Pamiętajmy także o ubezpieczeniu, sprawdźmy zatem jakie są jej warunki, na ile zabezpiecza ewentualne straty materialne lub uszczerbki na zdrowiu. Reguła pokazuje, że biura podróży chcą ubezpieczać swoich klientów w najmniejszym stopniu, więc dodatkowe ubezpieczenie może być czasem niezbędne.

Jeżeli nastąpią jakieś zmiany w warunkach umowy lub w samej ofercie to możemy nowe warunki zaakceptować lub nie, w drugim przypadku zwrot pieniędzy jest obowiązkowy.

Umowa powinna zawierać wszelkie dane o organizatorze czyli biurze podróży oraz nasze dane. Pamiętajmy o wszelkich tzw. gwiazdkach, czyli malutkich dopiskach w których mogą być zapisane pewne informacje mogące nam utrudnić np. reklamację albo ewentualny zwrot kosztów.

Gdy znajdziemy się w jakiejkolwiek kłopotliwej sytuacji w trakcie urlopu to należy szybko zwrócić się z tym do biura podróży, które powinno natychmiast interweniować.

Reklamacja zazwyczaj rozpatrywana jest w ciągu 30 dni, jeżeli nam coś nie podobało się np. miejsce pobytu czy jedzenie itp. Jeśli organizator w tym czasie nie wyśle pisemnej informacji na naszą skargę to jednoznacznie uznajemy ją za przyjętą. Zwróćmy uwagę na to, że reklamacja jest jednym z narzędzi umożliwiający zwrot poniesionych kosztów wtedy gdy poziom usługi nie będzie zadowalający.

Najbardziej znanymi celami podróżników w ciągu ostatnich kilku lat poprzez turystykę zorganizowaną to Egipt, Turcja, Grecja, Tunezja czy inne kraje południowej Europy i północnej Afryki. Porozumiewanie się tam w języku angielskim powinno odbywać się prawidłowo, poza tym w Egipcie

Źródło: http://www.wycieczki-egzotyczne.com

admin